Szara sypialnia – jak urządzić?

Sypialnia to miejsce wypoczynku, zatem podczas jej urządzania warto jest dokładnie przemyśleć każdą decyzję. Nie oznacza to jednak, że zawsze należy trzymać się tradycyjnych rozwiązań i unikać nowych trendów. Jednym z najciekawszych pomysłów może być szara sypialnia, która jest coraz to popularniejsza.

Dlaczego szara sypialnia to dobry wybór?

Podczas planowania nowego wystroju w sypialni zawsze należy postawić duży nacisk na wybór odpowiedniego koloru. Kolor może bowiem pobudzać lub uspokajać. Ze względu na swoją funkcję, sypialnia powinna być wnętrzem, które koi i pozwala na relaks.
Kolor szary jest stonowany i nie drażni oczu, jednakże dla wielu zawsze uznawany był za zbyt ponury i ciężki wybór do sypialni. W ostatnich czasach jednak nie brakuje osób, które podejmują się wyzwania jakim jest szara sypialnia. Ze względu na swoją neutralność, kolor szary jest świetnym tłem dla innych barw. Szarość nawiązuje także do stylu nowoczesnego lub minimalistycznego, które obecnie są niezwykle popularne. Zatem przy odpowiednio dobranych dodatkach, każdy może zapewnić, że jego szara sypialnia będzie się świetnie prezentować przez wiele lat po jej urządzeniu.

Jakie dodatki wybrać do szarej sypialni?

Aby sprawić, że szara sypialnia nie jest miejscem nijakim i przygnębiającym, niezwykle ważne jest wypełnienie jej dodatkami w innych barwach. Nie chodzi tylko o kolory bardzo jaskrawe, ponieważ ich powinno się z reguły unikać w sypialni. Jednakże dodatki w odcieniach różu lub mięty z całą pewnością znajdą swoje miejsce w sypialni, gdzie dominuje kolor szary.
Oprócz tego warto jest dopełnić szarość za pomocą bieli, która rozjaśni pomieszczenie. Z reguły powinno się unikać czerni lub bardzo ciemnego brązu, ponieważ kolor szary sam w sobie jest wystarczający ciężki. Ewentualnie można pozwolić sobie na dodatki w ciemniejszych kolorach, na przykład poszewki na poduszki lub małe stoliki z ciemnego drewna. Ostatecznie zatem wiele zależy od tego, jak ktoś wyobraża sobie swoją szarą sypialnię. Nie należy jednak obawiać się tego wyboru i zamiast tego warto zapoznać się z magazynami i blogami na temat projektowania wnętrz. Jako że szara sypialnia to hit ostatnich czasów, nie brakuje informacji na temat tego, jak zrealizować tego typu projekt i uniknąć zamieniania swojej sypialni w ponurą ciemnię. Przy dobrym projekcie, każda sypialnia w której dominuje szarość zamieni się w pomieszczenie zarówno stylowe, jak i przytulne. Jest to więc pomysł, który na pewno należy rozważyć przy planowaniu zmian w wystroju swojego domu.

Redakcja gazetopedia.pl