Dom
Tutaj jesteś

Sposoby na podwieszany sufit w kuchni – zalety i wykonanie

4 lipca 2021 Dom podwieszany sufit w kuchni


W ostatnich latach zapanowała ogromna moda na białe wnętrza. Polacy oszaleli na punkcie białych mebli. Białe, fornirowane meble przechodzą jednak do lamusa. Jeśli chcemy urządzić modną kuchnię zgodną aktualnymi trendami w modzie musimy postawić na odważne połączenia kolorystyczne. Wciąż też panuje moda na kuchnie minimalistyczne. A co z wykończeniem sufitu? W nowocześnie urządzonych kuchniach świetnie sprawdzą się podwieszane sufity.

Zalety podwieszanego sufitu

Efekt jaki można uzyskać w kuchni za pomocą podwieszanego sufitu bywa spektakularny. Jest to również praktyczne rozwiązanie gdy do czynienia mamy z nierównościami na suficie. To szybki i tani sposób na to by ukryć wszelkie nierówności. To dobre rozwiązanie zarówno w małych jak i dużych kuchniach, zamkniętych oraz otwartych na salon.

Szczególnie godny uwagi jest sufit podwieszany LED. Dzięki temu można dobrze doświetlić miejsca robocze w kuchni. Sprawdzi się zwłaszcza w tych kuchniach, w których mamy do czynienia z wyspą kuchenną. Ponadto w blokach podwieszany sufit w kuchni może zdecydowanie poprawić akustykę. Wygłuszy odgłosy dochodzące z mieszkania znajdującego się nad nami. Przy odrobinie zmysłu budowlanego, sufit podwieszany można wykonać na własną rękę.

Jak samodzielnie wykonać sufit podwieszany

Najlepiej zacząć od wymierzenia powierzchni sufitu. Gdy wymiary są już znane następnie można przejść do planowania. Dobrze jest się zastanowić nad planem oświetlenia. Punkty świetlne powinny być dobrze rozplanowane. Chodzi nie tylko o względy estetyczne, ale również praktyczne. Podwieszany sufit pozwala doświetlić najciemniejsze zakamarki kuchni.

Gdy plan prac jest gotowy można przejść do realizacji. Niezbędne będą profile, do których przymocowane zostaną płyty z karton gipsu. W trakcie prac należy również upewnić się za pomocą poziomicy czy powierzchnia jest równa. Jest to szczególnie ważne przy mocowaniu profili bocznych. Gdy te są gotowe można przejść do montażu profili poprzecznych. Na koniec układamy płyty kartonowo-gipsowe. Całość wykańczamy, tak by spojenia pomiędzy kartonami nie były widoczne. Nakładamy farbę.

Sufit podwieszany nad wyspą

Sufit podwieszany w kuchni pozwala przekształcić nudną przestrzeń w całkiem ciekawe wnętrze. To dobry sposób by zaakcentować niektóre elementy wyposażenia jak na przykład wyspę kuchenną. Ponadto to rozwiązanie jest warte uwagi ze względu na możliwości praktyczne. Sufit podwieszany pozwala ukryć wentylację i okap znajdujący się nad wyspą. To pozwala na montaż kuchenki w wyspie. Gdy brakuje już miejsca na wyspę kuchenną w ten sposób można zaznaczyć kącik jadalniany w kuchni. Z łatwością też przeprowadzimy za pomocą sufitu podwieszanego instalacje elektryczne. Bez konieczności kucia i ponownego szpachlowania ścian.

Sufit podwieszany dopasowany do stylu wnętrza

By całość prezentowana się jak najlepiej powinna być dobrze dopasowana. W nowocześnie zaaranżowanej kuchni najlepiej więc postawić na jednolite, gładkie wykończenie sufitu podwieszanego. W przypadku kuchni urządzonych w stylu industrialnym można pokusić się o nieco większą zabawę formą czy kolorem. Ciekawym sposobem wykończenia wydaje się pomalowanie sufitu podwieszanego betonowym kolorem.

znaki zakazu

Redakcja gazetopedia.pl

Redaktorzy Gazetopedia.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych specjalistów, którzy z pasją tworzą treści na temat biznesu, domu, motoryzacji, mody, zakupów, internetu i lifestyle. Naszym celem jest dostarczanie wartościowych, rzetelnych i inspirujących artykułów, które odpowiadają na potrzeby naszych czytelników i pomagają im w codziennym życiu. Każdy z naszych redaktorów posiada szeroką wiedzę i bogate doświadczenie w swoich dziedzinach. Regularnie uczestniczymy w szkoleniach, konferencjach i śledzimy najnowsze trendy, aby być na bieżąco z najnowszymi odkryciami i innowacjami. Dzięki temu możemy zapewnić naszym czytelnikom dostęp do aktualnych i użytecznych informacji.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?