Dom
Tutaj jesteś

Dekoracyjne cegiełki na ścianę – czy to dobry pomysł?

8 czerwca 2021 Dom cegiełki na ścianę


Ściany z cegieł doskonale sprawdzą się nie tylko w mieszkaniach prywatnych, ale również w biurze, czy też w pomieszczeniach użyteczności publicznej. Skorzystać można nie tylko z nowych klinkierów, które dostępne są w dekoracyjnych odsłonach, ale również z cegieł rozbiórkowych. Aby wybrać najlepsze cegły na ścianę warto zwrócić uwagę nie tylko na ich kolor, ale również na jakość wykonania. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że ogromną rolę odgrywa tekstura i pochodzenie cegły.

Jaki kolor wybrać?

Na półkach sklepowych dostępne są nie tylko klasyczne czerwone cegły na ścianę, ale również różnokolorowe klinkiery, które pasować będą do każdego pomieszczenia. W obecnym sezonie godne polecenia są białe cegiełki na ścianę, dzięki którym można optycznie zmienić postrzeganie danej przestrzeni. Wybór koloru w dużej mierze uzależniony jest właśnie od wielkości danego pomieszczenia. Tło z białej cegły najlepiej sprawdzi się więc w małych pokojach i dość ciasnym aneksie. Cegły w ciepłych kolorach znacząco zwiększają przytulność.

Cegły rozbiórkowe

Stare cegiełki na ścianę doskonale sprawdzą się nie tylko w klasycznych, ale również w nowoczesnych aranżacjach wnętrz. Pamiętać należy o tym, że nawet najlepsze imitacje cegły nigdy nie będą identyczne z pierwowzorem. Przy wyborze cegieł tego typu warto zwrócić uwagę nie tylko na kolor, ale również na charakterystyczne rysy i wybarwienia.

Moda na ekologiczne cegły z gliny

W ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się ekologiczne cegiełki na ścianę wykonane z gliny. Pamiętać należy jedynie o tym, aby rozglądać się za cegłami, które w 100% wykonane są z gliny i w swoim składzie nie mają żadnych dodatków. Pomimo braku barwników do wyboru jest naprawdę wiele rewelacyjnych kolorów, które ożywią każde wnętrze. Glinowe cegiełki na ścianę są doskonałym wyborem dla tych osób, które w pierwszej kolejności stawiają na kremowe kolory. Dzięki przepięknym wyżłobieniom w cegle, można stworzyć naprawdę wiele niepowtarzalnych aranżacji.

Jakie cegły do nowoczesnego salonu?

W nowoczesnych salonach coraz częściej można spotkać szare i czarne cegły, które dostępne są w wielu odcieniach. Czarne cegły są doskonałym tłem dla mebli i pozostałych detali w dość mocnych barwach. Najbezpieczniejszym wyborem będą oczywiście czerwone cegły, które doskonale sprawdzą się w małym i większym pomieszczeniu. Cegły można położyć na całej ścianie albo tylko na wybranym fragmencie. Dobrym pomysłem jest zatrudnienie doświadczonego projektanta aranżacji wnętrz, który przygotuje oryginalny i kreatywny projekt.

samochód dostawczy elektryczny

Redakcja gazetopedia.pl

Redaktorzy Gazetopedia.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych specjalistów, którzy z pasją tworzą treści na temat biznesu, domu, motoryzacji, mody, zakupów, internetu i lifestyle. Naszym celem jest dostarczanie wartościowych, rzetelnych i inspirujących artykułów, które odpowiadają na potrzeby naszych czytelników i pomagają im w codziennym życiu. Każdy z naszych redaktorów posiada szeroką wiedzę i bogate doświadczenie w swoich dziedzinach. Regularnie uczestniczymy w szkoleniach, konferencjach i śledzimy najnowsze trendy, aby być na bieżąco z najnowszymi odkryciami i innowacjami. Dzięki temu możemy zapewnić naszym czytelnikom dostęp do aktualnych i użytecznych informacji.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?