Faktoring – szybkie i bezpieczne źródło finansowania Twojej firmy

Faktoring – usługa finansowa, która zyskuje coraz większe znaczenie na rynku zewnętrznego finansowania dla firm wciąż, pomimo wieloletniej obecności na rynku nie jest dla wszystkich jasna. Czym dokładnie jest faktoring i dla kogo jest to rozwiązanie optymalne?

Czym dokładnie jest faktoring?

Jak w prostych słowach zdefiniować usługę faktoringu? To finansowanie dla firm, będące porozumieniem pomiędzy klientem a faktorem (podmiotem świadczącym usługi faktoringu), w ramach którego możemy sprzedać wystawione faktury, które czekają na uregulowanie ze strony naszych kontrahentów.

Coraz częściej zdarza się, że piętrzące się faktury z długim czasem zapłaty negatywnie wpływają na naszą sytuację w firmie – problem z regulowaniem własnych zobowiązań, ograniczone pole do rozpoczynania nowych zleceń, w skrajnych przypadkach zator finansowy i widmo upadłości. Faktoring to odpowiedź na problemy dzisiejszego biznesu – natychmiastowe finansowanie faktury, za które pobierana jest wcześniej ustalona prowizja

Jaką kwotę zewnętrznego finansowania mogę otrzymać? 

Faktoring to usługa dedykowana wszystkim przedsiębiorcom, bez względu na branżę i obroty handlowe. Finansowanie firm przewiduje współpracę z drobnymi przedsiębiorcami, którzy operują fakturami na kwoty kilkuset złotych, ale nie unika także współpracy z firmami, które działają w większej skali

Faktoring może być wykorzystywany także w przypadku dużych transakcji, opiewających na kilkadziesiąt tysięcy złotych. W przypadku regularnej współpracy z faktorem możemy wnioskować o limit środków zewnętrznych w wysokości nawet 1 miliona złotych lub do 150 tysięcy złotych bez weksla. 

Dla kogo faktoring to idealne rozwiązanie?

Faktoring to propozycja idealna dla każdego przedsiębiorcy, który kiedykolwiek doświadczył niekomfortowej sytuacji zatoru finansowego. Bezradność związana z brakiem napływających środków za już zrealizowaną sprzedaż lub usługę nie pozwala na swobodne planowanie przyszłości firmy. Faktoring to rozwiązanie skrojone właśnie na miarę takich potrzeb.

Usługa finansowania zewnętrznego w ramach faktoringu jest jednak równie przydatna dla wszystkich innych przedsiębiorców, dla których czas jest priorytetowy i zdają sobie sprawę, że im szybszy przypływ gotówki, tym większy potencjał do rozwoju i lokowania wolnych środków w projekty umożliwiające zdobycie tak istotnej przewagi konkurencyjnej. 

Przekonaj się osobiście, ile Twoja firma może skorzystać, decydując się na usługę finansowania faktur sprzedażowych.

Redakcja gazetopedia.pl