Dlaczego bezzbożowa karma dla psa jest dobrym wyborem?

Każdy psi opiekun doskonale zdaje sobie sprawę, jak ważne jest odpowiednie żywienie. Niestety dzielenie się ludzkim posiłkiem lub wybór karmy ze względu na jej popularność niekoniecznie będzie radykalnym pomysłem. Dlaczego bezzbożowa karma dla psa lepiej się sprawdzi? O tym można przeczytać poniżej!

Co jest ważne w psiej diecie?

Do prawidłowego funkcjonowania organizmu każdego psa niezbędne są konkretne składniki odżywcze. Należą do nich przede wszystkim: białko, witaminy, mikroelementy, tłuszcze i węglowodany. Z tym że te ostatnie powinny być podawane w określonej ilości. Głównie dlatego, że psy nie posiadają amylazy ślinowej, która u człowieka odpowiedzialna jest za trawienie węglowodanów. Czworonogi nie mając tego enzymu, po spożyciu nadmiaru cukru mogą prowadzić do problemów trawiennych takich jak niestrawności, wzdęcia, czy biegunki. Spowodowane jest to wzrostem bakterii jelitowych. Na skutek czego może pogorszyć się kondycja psa i pojawić alergia pokarmowa. Poza tym nadmiar węglowodanów w psich posiłkach jest częstą przyczyną otyłości.Nie bez znaczenia jest też fakt, że wiele zbóż bogatych jest w gluten, który jest składnikiem uczulającym. Kupując karmę bezzbożową dla psa, opiekun świadomie dba o to, aby jego przyjaciel nie był narażony na utratę wagi, zaparcia, świąd, czy nawet apatię i osowienie. Przy nietolerancji glutenu nierzadko występują też wymioty i biegunki.

Bezzbożowa karma dla psa – dlaczego warto ją kupić?

Pies jest mięsożercą, więc podstawowym składnikiem karmy powinno być oczywiście mięso. Skład gotowego produktu można bardzo łatwo zweryfikować, ponieważ na każdym opakowaniu zamieszczona została taka informacja. Niestety słabej jakości karmy są bardzo ubogie, jeśli chodzi o zawartość mięsa. Dodatkowo zaraz za nim, w rozpisce znajduje się żyto, pszenica, kukurydza, czy inne zboże szkodliwe dla naszych pupili. Nie można zapomnieć też o pozostałych składnikach, które dla zwykłego człowieka są zwyczajnie niezrozumiałe. Bezzbożowa karma dla psa, jak sama nazwa wskazuje, nie zawiera żadnego ze zbóż. Dla urozmaicenia psich posiłków dodawane są, chociażby owoce, warzywa, czy dodatki zwiększające ilość dostarczanych składników odżywczych np. algi morskie. Bezzbożowa karma dla psa jest doskonałym źródłem witamin i minerałów. Należy też uwzględnić fakt, że tego typu produkty są nie tylko zdrowsze dla naszych pupili, ale też bardziej wydajne w porównaniu do tych przepełnionych zbożami. Zwierze po prostu zje jej mnie, ponieważ znacznie szybciej osiągnie uczucie sytości. Decydując się na bezzbożową karmę dla psa, opiekun ma nie tylko gwarancję, że nie wystąpią żadne reakcje alergiczne, ale też przy okazji dba o jego odporność i wspiera trawienie.

Redakcja gazetopedia.pl