Kupujemy pierścionek zaręczynowy

Wielu panów oświadczyny planuje pod nawet najdrobniejszym szczegółem. Pieczołowicie wybierają nie tylko dzień, lecz również miejsce czy też nawet porę dnia. Jak się jednak okazuje, często zdarza się tak, że te przygotowania pochłaniają ich w tak dużym stopniu, że brakuje czasu na odpowiednie wybranie pierścionka zaręczynowego. Jest to oczywiście poważny błąd, ponieważ to właśnie pierścionek jest najważniejszym elementem wszystkich oświadczyn. Czym więc powinien się on charakteryzować, aby był idealny i nieskazitelny?

Jaki rozmiar pierścionka wybrać?

Wielu panów podczas wizyty u jubilera przegląda dostępne na wystawie pierścionki zaręczynowe przede wszystkim pod kątem tego, jak wyglądają i jak się prezentują od strony wizualnej. Jest to oczywiście bardzo ważna sprawa, lecz w pierwszej kolejności podczas wybierania takiego pierścionka trzeba załatwić innego typu sprawę. Chodzi w tym wypadku oczywiście o to, aby dobrze dobrać jego rozmiar. Z jakiego powodu jest to tak ważna sprawa i jak określić w poprawny sposób rozmiar pierścionka zaręczynowego? Dlaczego rozmiar pierścionka jest tak ważny?

Żeby zrozumieć istotę problemu, trzeba sobie wyobrazić zaręczyny, na których pierścionek nie będzie w odpowiednim rozmiarze. Oczywiście zdecydowanie najgorszą sytuacją jest ta, gdy pierścionek okaże się za mały i w ogóle nie zostanie włożony na palec. Nieco mniej kłopotliwą chwilą będzie ta, gdy pierścionek będzie za duży i będzie z palca się zsuwał po jego umieszczeniu na nim. Rzecz jasna rozmiar pierścionka można zmienić i precyzyjnie dopasować już po oświadczynach, lecz mało która kobieta chce się tak szybko rozstawać ze swoim pierścionkiem choćby nawet na chwilę, a co dopiero na kilka dni. Jak dokonać odpowiedniego pomiaru pierścionka? Oczywiście można posłużyć się tu pewnymi metodami i technikami, lecz wszystkie one mogą zawieść. Z tego też powodu zdecydowanie najlepiej zanieść po prostu jeden z posiadanych przez kobietę pierścionków do jubilera, a tam specjalista przy pomocy profesjonalnych narzędzi dokona pomiaru.

Więcej informacji i możliwość zakupu online: https://luva.pl/pierscionki-zareczynowe

Jaki powinien być kamień?

Gdy ma się już określony rozmiar pierścionka zaręczynowego, następnie należy przejść do najważniejszego jego elementu, czyli kamienia szlachetnego. Oczywiście najczęściej wybierane są pierścionki z diamentem, które uważane są za klasyk i zawsze mile widziane rozwiązanie. Rzecz jasna nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać pierścionek zaręczynowy z rubinem, ametystem, szmaragdem czy innym kamieniem szlachetnym. Wszystko bowiem w tym wypadku zależy od tego, jaki gust ma partnerka i z jakimi kamieniami czuje się najlepiej. Jeśli nie jest się pewnym, jakie kamienie są najbliżej serca naszej partnerki, warto przyjrzeć się uważniej posiadanej przez nią biżuterii. Na pewno znajdzie się tam wiele wskazówek na ten temat.

Z jakiego kolory złota powinien być wykonany pierścionek zaręczynowy?

Ostatnim niezwykle ważnym zagadnieniem w zakresie wybierania pierścionka zaręczynowego jest to, z jakiego koloru złota ma on być wykonany. Jak się bowiem okazuje, możliwości w tym wypadku jest naprawdę wiele. Oczywiście najbardziej klasycznym modelem jest pierścionek zrobiony ze złota żółtego, lecz nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać wersje nieco bardziej ekstrawaganckie. Szczególnie dużą uwagę warto skupić na modelu ze złota białego, który charakteryzuje się niezwykle eleganckim wyglądem. Oprócz tego dostępne są także pierścionki, które wykonane są ze złota różowego. Bardzo często klienci sięgają po wariacje z kolorami. Szczególnie dobrze prezentują się pierścionki zrobione częściowo ze złota żółtego i częściowo białego. Osiągnąć w ten sposób można naprawdę rewelacyjne właściwości wizualne.

Redakcja gazetopedia.pl