Ściana z telewizorem – jak zaaranżować salon?

Wybierając aranżację naszego salonu, zawsze, o ile to oczywiście możliwe, należy dokładnie stosować się do zatwierdzonego wcześniej projektu. Każda wprowadzona spontanicznie zmiana, może bowiem zaburzyć efekt końcowy i sprawić, że pomieszczenie zamieni się w nieprzyjazne i zatłoczone przedmiotami miejsce. Do tej samej zasady, powinniśmy się stosować również w momencie wyboru telewizora. Tym samym, odbiornik telewizyjny powinien stanowić integralną część wystroju naszego domu, nie zaburzając przy tym żadnych proporcji -czy to ilościowych czy jakościowych.

Ściana z telewizorem – jak urządzić nasz salon?

Projektowanie i wykonanie ściany z telewizorem, wymaga nie lada kunsztu. Całą operację trzeba przeprowadzić w taki sposób, żeby telewizor nie przyćmił reszty wystroju, ale nie pozostał przy tym niezauważalny. Jeżeli możemy sobie na to pozwolić, o zakupie telewizora, powinno się zdecydować jeszcze przed wyborem mebli – tak, aby w łatwy sposób można z nich było skomponować pasującą do siebie całość. Ponadto, również odpowiednio wcześniej, trzeba zaplanować umieszczenie, czy też ukrycie kabli, tak aby nie szpeciły końcowego efektu naszej ciężkiej pracy.

Jeżeli sami nie wiemy od czego zacząć lub kompletnie nie znamy się na urządzaniu wnętrz, warto poprosić o pomoc specjalistę. Osoby posiadające niezbędną wiedzę i doświadczenie, z łatwością zadbają o to, żeby nasz salon czarował swoim wystrojem.

Ściana z telewizorem – jakie tło wybrać?

Poszukując inspiracji na wystrój naszego salonu, można posiłkować się bardziej lub mniej ryzykowanymi pomysłami. Do opcji bezpiecznych, możemy zaliczyć na przykład pomalowanie ściany, na której umieścimy nasz telewizor, na spokojny i stonowany kolor. Wszelkiego rodzaju beże, delikatne i jasne szarości czy brązy, lub po prostu standardowa biel – praktycznie zawsze okażą się strzałem w dziesiątkę. Dzięki wyborowi bezpiecznego koloru, unikniemy przeładowania przestrzeni, uzyskując efekt porządku i harmonii.

Inne, równie dobre pomysły na aranżację ściany, na której znajdzie się telewizor, to zastosowanie cegły lub betonu dekoracyjnego. Przy wyborze tych dwóch metod, trzeba jednak uważać na potencjalne, zbyt duże nagromadzenie motywów dekoracyjnych, które mogłyby obciążyć wystrój naszego salonu, a także odwracać uwagę od telewizora.

Meble na ścianę z telewizorem – o czym warto pamiętać?

Ściana z telewizorem, może także świetnie komponować się z odpowiednio dobranymi meblami. Proste meble o delikatnej i gładko poprowadzonej linii, stanowią praktyczną i niezwykle estetyczną opcję na urządzenie naszego salonu.

Redakcja gazetopedia.pl