Namioty imprezowe – zakup czy wynajem?

Namioty imprezowe to coraz częściej wybierane rozwiązanie na różnego rodzaju okoliczności. Dzięki swojej uniwersalności, rewelacyjnie dostosowują się do różnorodnych aranżacji, otoczenia, czy wielkości przyjęcia. Doskonale sprawdzą się zarówno przy biznesowych, jak i prywatnych imprezach, zapewniając ochronę przed warunkami atmosferycznymi, zapewniając prywatność, komfort i bezpieczeństwo. W jakich sytuacjach powinniśmy wynająć namiot, a kiedy rozważyć jego zakup?

Wynajem namiotów imprezowych

Na wynajem namiotów imprezowych najczęściej decydują się osoby prywatne, drobni przedsiębiorcy lub organizatorzy pojedynczych, czy nawet jednorazowych eventów. Do największych zalet wynajmu namiotów należą m.in:

  • cena – która często jest wielokrotnie niższa w porównaniu do kosztów zakupu konstrukcji;
  • zwolnienie osoby wynajmującej z czynności związanych z długoterminową eksploatacją namiotu;
  • brak zmartwień o sposób i miejsce przechowywania namiotu, jeśli nie planujemy korzystać z niego całorocznie;
  • oferowana do usługi wynajmu profesjonalna pomoc przy rozkładaniu i składaniu konstrukcji przez wykwalifikowanych pracowników firmy;
  • zaoszczędzony czas i zminimalizowany stres związany z rozkładaniem namiotu. 

Kupno namiotu imprezowego

Zakup namiotu imprezowego, jaki możemy zrealizować np. w sklepie internetowym Das Company dascompany.com – namioty-imprezowe, wiąże się z nieco większą inwestycją w porównaniu do jednorazowego wynajmu – jednakże niesie za sobą wiele korzyści, a cena zakupu jest wciąż znacznie niższa niż koszt budowy sali bankietowej, czy lokalu restauracyjnego. Jeśli planujemy regularnie wykorzystywać namiot, będzie to niewątpliwie najlepsze rozwiązanie. Pozwoli to zaoszczędzić pieniądze, ale także zauważalnie zminimalizować wszelkie formalności związane z regularnym wynajmem konstrukcji. Dodatkowo, zakupiony namiot imprezowy będzie mógł w trakcie realizacji zamówienia zostać wyposażony np. w grafikę zawierającą np. logo, dzięki czemu przyczyni się do promowania naszej firmy. 

Redakcja gazetopedia.pl