Jak udostępnić internet z telefonu?

Nie wszystkie osoby wiedzą, jak udostępnić internet z telefonu. Jest to jednak zdecydowanie prostsze zadanie, niż mogłoby się wydawać.

Podwójny SIM

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że znaczna większość smartfonów posiada funkcję Dual SIM. W najprostszym możliwym ujęciu pozwala ona korzystanie w dwóch kart SIM jednocześnie. Godny uwagi jest fakt, że wspomniana opcja może być bardzo pomocna w przypadku ewentualnych problemów z połączeniem internetowym. Osoby, które korzystają z telefonu na kartę, mogą przełożyć ją z routera czy modemu i w ten sposób udostępnić sieć. Należy pamiętać, aby nie wykonywać połączeń z tego numeru. Zostaną bowiem natychmiastowo naliczone dodatkowe koszty. Użytkownik po włożeniu karty internetowej do smartfona musi wyszukać w ustawieniach opcji zarządzania kartami SIM. Można w ten prosty sposób wybrać właściwe ustawienia związane z korzystaniem z określonych kart. W celu udostępnienia internetu z drugiej karty należy zmienić domyślność dla transmisji danych.

Modem USB

W pierwszej kolejności należy podłączyć telefon do komputera. Wystarczy do tego celu użyć właściwego kabla. Warto wiedzieć, że w przypadku laptopa posiadającego złącze USB, można wykorzystać kabel, którym jest ładowany telefon. W niektórych sytuacjach konieczne będzie wyposażenie się w odpowiednią przejściówkę. Rekomendowane jest również zweryfikowane czy smartfon będzie obsługiwał standard USB OTG. Godny uwagi jest fakt, że znaczna większość telefonów została przez producentów wyposażone w możliwość dwukierunkowej komunikacji między poszczególnymi urządzeniami. Oczywiście można to bez żadnego problemu sprawdzić za pomocą aplikacji – USB OTG Checker.

W celu udostępnienia internetu przez modem USD należy w pierwszej kolejności wejść w ustawienia telefonu, a następnie wybrać zakładkę związaną z połączeniam – Sieci zwykłe i bezprzewodowe/Sieci/Połączenia. Kolejnym etapem będzie przejście do zakładki – udostępnienie Internetu. Należy wybrać Tethering i przenośny hotspot/Udostępnianie internetu/Tethering danych/Router Wi-Fi i udost. internetu. Użytkownik może w tym miejscu wybrać opcję, która go interesuje, czyli Modem USB/Router USB. Godny uwagi jest fakt, że nie będzie żadnej konieczności wybierania różnych ustawień w laptopie. Telefon zostanie bowiem rozpoznany, jako modem. Można zatem swobodnie korzystać z sieci internetowej.

Na co uważać podczas udostępniania Internetu?

Rekomendowane jest ustawienie mocnego hasła dostępu. Nie może być ono krótsze niż 8 znaków. Warto użyć duże i małe litery, a także znaku specjalne. Można również korzystać z zewnętrznego oprogramowania, które zastąpi opcje systemowe smartfona. Użytkownik będzie miał dzięki temu zdecydowanie więcej kontroli nad udostępnioną siecią.

Redakcja gazetopedia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *