Wiosenne zadania dla zarządcy nieruchomości

Pierwsze ciepłe miesiące to nowe wyzwania dla zarządcy nieruchomości. Na wiosnę pojawiają mu się liczne nowe obowiązki, chociaż oczywiście kilka z zimowych zadań odchodzi w zapomnienie. Kontrola stanu technicznego Zaraz po zimie zarządca nieruchomości musi sprawdzić stan techniczny budynków, w tym m.in. ich instalacji. Pogoda nie przeszkadza już w tej czynności, a mrozy poprzednich miesięcy mogły spowodować uszkodzenia, które obecnie należy usunąć.

Jest to też czas na rozważenie termomodernizacji, gdyż nawet jeśli nie ruszy ona natychmiast, będzie dość czasu na znalezienie finansowania i dofinansowania. Zmniejszy to koszty ogrzewania i sprawi, że budynek będzie atrakcyjniejszy. Co więcej, wiosna jest idealnym czasem na odświeżenie wizualne budynku. Równie ważne jest sprawdzenie dachu, na którym mogło dojść do pęknięć. Jakakolwiek nieszczelność może prowadzić do pojawienia się grzyba w mieszkaniach. Otoczenie Na wiosnę trzeba dokonać kontroli wszystkich dróg i elementów przy nich rozstawionych, w tym chociażby dachów. Śnieg i metody jego usuwania mogły uszkodzić asfalt dróg i chodniki. Na tym etapie trzeba też pomyśleć o drożności rynien i innych instalacji tego typu. Mogły pojawić się tam kłopotliwe zanieczyszczenia. Otoczenie to także roślinność i infrastruktura przy niej. Właśnie teraz jest najlepszy czas na przycinanie większości drzew oraz krzewów. Należy także zająć się krajobrazem i co najmniej rozplanować takie rzeczy, jak trawniki i klomby z kwiatami. Istotną, a niejednokrotnie pomijana kwestią jest nawożenie.

Nie wolno zapomnieć o też ławkach i placach zabaw, które często też wymagają drobnych lub większych napraw. Kiedy ostatnio wymieniany był piasek w piaskownicy? A kiedy wykonana była kontrola stanu technicznego urządzeń dla dzieci? Inwestycja na przyszłość Prowadzone na wiosnę prace zarządcy nieruchomości mają charakter inwestycji na kolejne miesiące i lata, ponieważ wykonanie ich zapewni nie tylko przyjemność korzystania z nieruchomości w najbliższym czasie, ale także da nam pewność, że nie spotkają nas żadne nieprzyjemne niespodzianki. Co więcej, dobre planowanie pozwoli uniknąć opóźnień w inwestycjach.

Powiązane artykuły

Zarządca nieruchomości:

Reprezentuje WŁAŚCICIELI przed sądami i organami egzekucyjnymi, organami administracji rządowej i samorządowej, w zakresie ustalonym w umowie, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

Obsługa techniczna nieruchomości to:

Przechowywanie oraz prowadzenie dokumentacji technicznej, kontrola prawidłowego użytkowania budynku, instalacji i urządzeń, przygotowywanie przeglądów oraz wyszukiwanie firm podwykonawczych.

Obsługa finansowa nieruchomości:

Dokonywanie bieżących rozliczeń, prowadzenie ewidencji księgowej, pobieranie oraz windykacja płatności, przygotowywanie płatności na rzecz dostawców, dokumentów do płatności z tytułu podatków, i ubezpieczeń. sporządzanie rocznych sprawozdań (informacji) finansowych i przekazywanie ich Właścicielom nieruchomości.

Dlaczego warto przeglądać naszą stronę?

Zakup mieszkania to jedna z najważniejszych decyzji  w życiu. Kupno nieruchomości to skomplikowany proces, a warto wiedzieć więcej odnośnie zarządzania nieruchomością.

Czym się kierujemy?

Według badań najczęściej kierujemy się funkcjonalnością wewnętrzną budynku - czyli projektem, przestrzenią, nasłonecznieniem, a także kosztem eksploatacji nieruchomości. Ważną rolę pełni tez zieleń i przestrzeń wokół budynku.